7 důvodů, proč se přidat do Úspěšné a Odpočaté

Když se žena s malými dětmi pustí do podnikání, chce to odvahu. Na jednu stranu je lákavá představa řídit si pracovní a rodinný život podle sebe. Realizovat se a vytvářet hodnoty v tom, co vás třeba i baví a naplňuje.

Na druhou stranu, znám sama, jak je těžké se v podnikání prosadit. Nejen mezi konkurencí, ale v kruhu rodinném a před okolím. Mnohdy se může zdát, že si jen chceme plnit své sny a zkrátka ve volném čase vedle dětí provozujeme svého koníčka.

Já chci ale vydělat peníze. Zároveň pracovat jen tolik času, abych mohla vyzvednout děti ze školy a zavést je do kroužků. Být jim maminkou, když mě potřebují a třeba onemocní. Do toho ale stále být schopna pracovat, vydělat peníze a realizovat svůj obchod, který má podle mě smysl. 

A aby byznys fungoval, musí mít řád, směřování a systém. Musím být schopna delegovat, zvládnout obchod, marketing, komunikaci s lidmi, znát alespoň základy práva, účetnictví, proces řízení a umění vybruslit i ze zdánlivě neřešitelných situací.

Informací je všude na internetu přehršel a člověk se často ptá, co je vlastně dobře. Co mi opravdu pomůže? 

Co dělat, když mi sice fanoušci na web chodí, ale nenakupují? Co dělat, když už práci vůbec nestíhám? Co dělat s rozzuřeným klientem? Jaké mám použít programy k hromadným emailům? 

Jak newslettery, blogy a sociální sítě využít k prodeji svých produktů a služeb? Co udělat vše proto, abych pravidelně zdvojnásobovala obrat a každý měsíc si vyplácela slušnou výplatu a ne jen nějakou almužnu?

Všechny tyto problémy a podněty řešíme v programu Úspěšná a Odpočatá, který funguje 4 roky. A jelikož chceme i my vědět, jak nás vidí samotné klientky, zeptaly jsme se jich, proč se jim ve skupině líbí. Proč v ní být a třeba i pokračovat? A tady jsou jejich důvody.

1. Žádná omáčka, konkrétní situace a příklady

Jak jste se dámy vyspaly? Dnes jsem si ráno pochutnala na výborné kávě a těším se na krásný slunečný den. Cítím úspěch v kostech.

Tak věty tohoto typu v Úspěšné a Odpočaté nečekejte. I když mírný optimismus je občas na místě, náš čas je drahý. Nechceme se zabývat zbytečnostmi, ale řešit důležité a praktické věci, které nás posunou dál nebo vysekají z problémů.

“Líbí se mi reálné příklady z praxe, operativní řešení problémů členek programu a prezentace dotažené do puntíku - obsahují i věci, které by mě třeba ani nenapadlo řešit nebo by mi nepřišlo na mysl, že se můžou stát. Nechybí příklady a potenciální rizika všech kroků řešení problému,” popisuje skupinu zakladatelka e-shopu My home style Petra Uharček.

Právě umění fundované poradit, přímočaré jednání, tah na branku, fakta podložená zkušenostmi Dominiky Špačkové a reálné nepřibarvené příběhy vytváří silnou komunitu schopných a vzájemně si pomáhajících žen.

2. Systém krok za krokem

Někdo začíná podnikat od nuly. Někdo už podniká několik let a spíše potřebuje expandovat dál nebo lépe zorganizovat projekty, aby lépe vydělávaly.

Ve skupině už je natočených přes 220 videí a další přibývají. Jsou rozděleny tématicky a každá členka si vybere tu oblast, která pro ni v daný moment bude nejpřínosnější. 

A jestliže si není jistá, kde začít. Nebo chce začít od začátku a vše nastavit jinak. Lépe. Přijde vhod 97 kroků ke zdvojnásobení obratu, které chodí jeden po druhém jednou týdně do e-mailových schránek. 

“Díky 97 krokům může člověk postupovat fakt systematicky krok za krokem ke zdvojnásobení obratu. Což je asi vlastně něco, co tu oceňuji nejvíc - ten propracovaný systém, díky kterému může člověk pracovat na svých projektech bez zbytečného chaosu (nebo ho aspoň hodně omezit),” říká Markéta Popovičová která spustila se sestrou projekt Mamami.

“Upřímně, sledujeme vás se sestrou už celé roky. Zpovzdálí. A celé ty roky se nám zdálo, že je toho systému až příliš, že s dětmi se to musí dělat přece jinak. Trvalo nám dlouho, než nám došlo, že je to právě ten systém, co nám tak strašně moc chybí,” dodává Markéta. 

3. Videa, ke kterým se můžete během roku vracet

Výhodou 97 kroků je, že vám v emailové schránce zůstanou a můžete se k nim kdykoli vrátit. Stejně tak k videím, jejichž přehled mají ženy v rámci skupiny po celou dobu členství k dispozici. Navíc jsme nově spustily členskou sekci, kde jsou videa tématicky seřazena do jednotlivých modulů.

“Oceňuji, že jsem při vstupu do skupiny dostala na mail všechna předchozí videa, která Dominika natočila. Tím pádem si můžu jet vlastním tempem, postupně doháním ostatní, učím se jazyk skupiny, sleduji myšlení a nejsem úplně mimo mísu,” oceňuje podnikatelka Kateřina Vaníčková provozující web Vaníčkovi.

4. Bezpečný on-line prostor

V dnešní době sdílených informací si každý snaží hlídat svůj osobní prostor. Jenže kde se pak svěřit i s vnitřními pochybnostmi, když nemáte kde. Netýká se to jen rodiny, ale právě i podnikání. 

Každý další krok je rozhodující pro vývoj byznysu a jak se říká, konkurence nespí. Není měsíce, kdy bych neslyšela o případu plagiátorství a kopírování.

Zrovna nedávno jsme ve skupině rozebírali jeden případ. Společně jsme s jednou klientkou promýšleli celý obchodní koncept od začátku. Každé slovo v textech mělo svůj význam, příběh. Stejně tak ceny, které se nenastavily ze dne na den. 

Projekt funguje úspěšně pár let a najednou jsme narazily na webové stránky, které vznikly před časem. Jiný produkt, ale koncept zcela stejný, texty slovo od slova překopírované a stejně tak cenová politika.

Člověk jen nevěřícně zírá s otevřenou pusou a říká si, jak je toto možné. A ono to možné je a děje se to velmi často. 

Ve skupině jsme společně daly dohromady dopis. Pomohly i osoby, které se ochranou produktů a podnikání zabývají a brzy byla celá situace vyřešena

Právě fakt, že si každá ve skupině ceníme práce nejen vlastní, ale i ostatních, vytvořil se bezpečný prostor. Prostor, kde bez obav můžeme řešit problémy a plány.

Přesně, jak popsala Radka Rubešová: "Na skupině Úspěšná a Odpočatá oceňuji hlavně bezpečný on-line prostor, kde mohu bez obav psát své dotazy a pochybnosti. Mám na mysli i to, že zde můžu prezentovat své podnikatelské know-how a vím, že to nikdo nezkopíruje, nebo že mi nebude prodávat své služby, aniž bych o to prosila."

5. Sdílení a empatie

Jak napovídá předchozí důvod, sdílení a empatie jsou alfa omegou, díky které se posouváme dál. 

“Poslední dobou oceňuji čím dál větší empatii a podporu nejen ze strany Dominiky, ale i členek, které jsou v podobné situaci jako já. Sdílení. Dominika má přehled, udržuje si ho a investuje do informací a svého rozvoje. Má skvělou argumentaci, podloženou fakty, také vlastní tvrdou zkušenost a jasně a striktně vymezuje hranice,” myslí si Klára Kratochvílová ze společnosti Biologica.

Sdílením nemyslím to, že se poplácáme po ramenou, jak jsme dobré. Když se některé něco přihodí. Není cestou ji jen ujistit, že všechno bude dobré.

Bez určitých kroků, píle a potřebných věcí se jen těžko některé věci mohou jen tak vyřešit. A firma zkrátka zkrachuje.

“Není to sluníčkové jednorožcové nadšení to zvládneš, jdi do toho, ale realisticky jasné poradenství,” doplňuje Klára Kratochvílová.

Pokud někdo začíná podnikat a chce přeskočit některé podstatné kroky k rozvoji, možná se mu to podaří, ale ve většině případů se stejně časem bude muset k těm předchozím kroků vrátit. Právě tomuto se chceme vyhnout. 

6. Jsme na jedné lodi

V Úspěšné a Odpočaté nejsme rivalky, ale vzájemně se snažíme pomoci, abychom došly podle Marcely Kroupové provozující e-shop Bavlněné šňůry ke svému cíli a dodává: 

“Mohu se zeptat kdykoliv a vždycky se někdo ozve a já mám na vše trochu jiný úhel pohledu, takže je to pro mě moc důležité vidět i ty jiné strany." 

Jsme zkrátka na jedné lodi. Jinak by to ani nešlo. “Mám pocit, že Dominice záleží na tom, abychom uspěly," doplňuje Veronika Lacinová.

7. Buďte podnikatelka a dejte věcem řád

Přestaňte mít podnikání jako hobby nebo malý přivýdělek k dětem. Obujte se do něj a dejte podnikání řád

Punkové podnikání může být fajn, ale udržet ho v této formě dlouhodobě je náročné. Trochu punkově začínala i Lucie Osvaldová z Fleppi.cz.

“Pro mě skupina Úspěšná a Odpočatá znamená hlavně velkou změnu pohledu na věc. Konečně svůj projekt beru jako podnikání a začínám nad ním tak přemýšlet - firemní strategie, finanční plánování, projektové řízení. Dřív jsem jen tak nahodile dělala, co mě napadlo. Teď ale vím, kde má můj projekt být za 10 let. Tím pádem vím, co mám dělat dnes a taky vím, jak to mám dělat.”

Závěrem

Občas se nás někdo ptá, jestli má program Úspěšná a Odpočatá smysl, když už děti odrostly nebo naopak děti ještě nemáte. 

Podnikání s malými dětmi má svá specifika a je potřeba tomu taky celý systém nastavit. Delegovat, automatizovat. 

Podnikání ale přeci i při malých dětech nebudujete jen na pár let. Chcete být paní svého času, dělat s dětmi úkoly i na základní škole a pak mít i čas na partnera. 

Právě to, že se jen neplácáme po ramenou a nesdílíme, co jsme zrovna jedly k obědu, se posouváme dopředu. Pracujeme s tabulkami, zabýváme se finančním řízením, obchodem a dalšími nezbytnými a praktickými oblastmi. 

Ženy ve skupině berou podnikání vážně. Řeší konkrétní problémy a řešíme je společně. Takže i když podobný problém zrovna nemáte, můžete se mu vyhnout dopředu. Nebo naopak najdete zcela nové podněty, kam byznys rozvíjet. Díky propracovanému systému dojdete k cíli, který jste si stanovila.

Protože my jsme podnikatelky, které chtějí být Úspěšné a Odpočaté. Co vy? Chcete být také? 

Zeptejte se, co vás zajímá a napište nám, čeho chcete v letošním roce dosáhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.