Tip #23: Plány v plánech jiných plánů

Čas je na mateřské velmi vzácnou komoditou. Když už máte prostor na práci, potřebujete ho využít na maximum. Aby se vám nestalo, že předáte dítě chůvě, usednete ke stolu a zjistíte, že nevíte, co máte dělat dřív. Pak děláte od všeho trochu a nestíháte věci dotahovat. Výsledkem je frustrace a pocit, že na vás práce skáče ze všech stran. Jak z toho ven?

Bez strategie se neobejdete. Dlouhodobě ani krátkodobě. Jednou za rok si sedněte a zamyslete se nad tím, kde byste se svým byznysem chtěla být za rok, za pět let, za deset. Pak určete jeden klíčový projekt, který vás k tomuto cíli výrazně posune, a tomu vyčleňte dostatek prostoru v každém měsíci. Tenhle projekt je priorita. Tenhle projekt dotáhnete.

Jednou za měsíc si pak ujasněte, co vás čeká a kdy to potřebuje být hotové. V kalendáři si vyznačte dny, které máte vyhrazené pro práci, a také kdy se budete věnovat „svému“ projektu. K datům si přiřaďte případné termíny. Až dosud to vypadá jako idylka, že?

Protože jste ale matka, dost pravděpodobně to neklapne na 100 %. Chůva onemocní nebo miminku porostou zuby a vy budete lézt po čtyřech v polospánku. Strategicky proto počítejte jen s 50 % času, aby vás případný výpadek nezaskočil a vy jste se z toho nezbláznila.

S dobrým plánováním i takové situace zvládnete v klidu. Další tipy, jak ušetřit čas i nervy, najdete v on-line kurzu 7 chyb v podnikání při dětech. Je zdarma, zabere vám jen pár minut a věřím, že ušetří mnoho hodin.