Tip #21: Choďte „do práce“

Pouštíte pohádku a usedáte k vedlejšímu stolu, abyste vyřídila objednávky a naskladnila nové produkty. „Mami, ono se to vylilo.“ Utíráte kaluž pod gaučem, vracíte se ke stolu, spouštíte prohlížeč. „Mami, já mám hlad.“ Připravíte svačinku, sednete zpět k počítači. Půlhodina je pryč a vy jste ještě nic neudělala. Takhle bohužel vypadá „domácí kancelář“ spousty podnikajících maminek. 

Úspěšně podnikat se ale ve společnosti dítěte a radostně výskajících pohádkových postaviček zkrátka nedá. Abyste se z toho nezbláznila, potřebujete někoho, kdo za vás na chvíli vyřeší všechny dětské trable. Potřebujete čtyři stěny a dveře se zámkem, ve kterém můžete otočit klíčem. Potřebujete zkrátka odejít do práce, i když zůstáváte v bytě.  

Nemáte doma na práci klid? Najděte si ho jinde. Pronajměte si na pár hodin v týdnu stůl v coworkingovém prostoru, zřiďte si mobilní kancelář v oblíbené kavárně nebo se usaďte třeba v nejbližší knihovně. Odpracujte si v klidu své 3 až 4 hodiny a hurá zpátky domů s čistou hlavou. Vaše efektivita půjde se soustředěnou prací strmě nahoru a čas strávený s dětmi si užijete naplno, bez neustálých myšlenek na nedokončené úkoly. 

Další tipy, jak podnikat na mateřské v pohodě a klidu, najdete v mém kurzu 7 chyb v podnikání při dětech. Zabere vám pár minut a věřím, že ušetří spoustu času.