Tip #16: Podnikání na mateřské je jako popínavá rostlina. Potřebuje oporu

Mateřství je náročné. Pokud se s malým dítětem rozhodnete přivést na svět ještě fungující byznys, rozhodně si to neulehčujete. Ale když se to povede, stojí to za to. Žádná školka od 7:30 do 17, abyste zvládla dojet do práce a po ní uhoněná vyzvednout dítě, připravit večeři, přečíst pohádku a ráno nanovo. Jako podnikatelka jste paní svého času i výdělku.

Během své praxe jsem si ověřila, že rozjet úspěšný byznys se dá zvládnout při 12 až 20 hodinách týdně. Chvíli ale trvá, než se dostanete do fáze, kdy si z podnikání můžete vyplácet pravidelnou a dostatečnou výplatu. A nebudu vám lhát, není to vždycky snadné

Ve chvílích, kdy máte pocit, že vám nic nejde, nic nestíháte a máte sto chutí to vzdát, potřebujete spřízněné duše. Už v počáteční fázi si proto vybudujte podpůrnou síť. Spojte se s dalšími podnikajícími maminkami. Nebojte se upustit páru, postěžovat si a poprosit o radu. Všechny jsme v téhle situaci někdy byly. 

Nemáte žádnou vhodnou vrbu ve svém okolí? Desítky začínajících i zkušených podnikatelek najdete v naší skupině Úspěšná a odpočatá. A s nimi i více než 210 video lekcí, které vám pomůžou hnout se z mrtvého bodu a posunout svůj byznys ještě dál.