Tip #14: Nejste krkavčí matka

„Proč sis ty děti pořizovala, když od nich utíkáš?“ Tahle věta většinou přichází od lidí, kteří netuší, jak se věci mají, ale stejně se nás dotýká na citlivém místě. Krkavčí matka. Tak tuhle nálepku můžete s úsměvem zase sloupnout.

Dobře nastavené podnikání vám týdně zabere 12 až 20 hodin. To je čtvrtina, maximálně polovina úvazku. A když svůj byznys rozjedete ještě na mateřské, máte jistotu, že za tři roky nebudete muset dát dítě na celý den do školky a vídat ho ráno, večer a o víkendech. Teď už to s tím krkavcem není tak žhavé, že? Vždyť 12-20 hodin týdně je doba, kterou vám z týdne ukrojí třeba pravidelný denní úklid. 

Naučte se delegovat úkoly na ostatní členy domácnosti a nebojte se využít profesionály. Zkušená paní na úklid zkrotí váš byt ve zlomku času a vám zbyde prostor pro rozvoj podnikání. Schopná chůva bude vítanou změnou a dětem se od ní dostane výhradní pozornosti. Hraní, stavění bunkrů a vyprošťování dětí zpod skříní je totiž její práce a je v ní dobrá. 

Vy jste dobrá podnikatelka. Dobrá máma, která prostě pár hodin v týdnu pracuje. A to klidně až do doby, kdy vás děti přerostou. Nenechte se zatlačit do pocitu viny. A kdyby přeci jen hlodaly pochybnosti, projděte si on-line kurz 7 chyb v podnikání při dětech. Určitě tam najdete alespoň jeden tip, který vám v podnikání pomůže najít potřebnou rovnováhu a klid.

Související kurzy:

7 chyb v podnikání při dětech