Tip #13: Základní matematika pro podnikání na mateřské? 3 x 4 = 12

Den začínáte úprkem na hřiště, protože dítě je potřeba utahat, aby po obědě usnulo. Celou dobu myslíte jen na to, co všechno musíte stihnout, až zaklapne víčka. Termíny hoří, klienti se zbláznili, potřebujete alespoň dvě hodiny klid. Jestli se vzbudí dřív, čeká vás ještě večerní směna. Ale dneska to nějak trvá, to bude dlouhá noc...

Velká část začínajících podnikatelek v prvních měsících, ale často i letech, pracuje ve chvílích poledního spánku svých ratolestí. Potíž je, že dětský spánek je velkou proměnnou a nedá se na něj spoléhat. Někdy trvá dvě hodiny, jindy půl. A když ho nejvíc potřebujete, nepřijde vůbec. Nemluvě o tom, že je to často jediná chvíle, kdy můžete na chvíli vypnout.

Během své praxe jsem dospěla k jednoduché matematice. K tomu, abyste své podnikání mohla úspěšně posouvat dál k lepším výnosům a přitom se nezbláznila, potřebujete alespoň 12 hodin týdně. 3 bloky po čtyřech hodinách nepřerušované práce nebo 4 bloky po třech. To během dětského spánku není reálné, pokud tedy neobětujete ten svůj.

Když přijde řeč na téma chůvy, častým argumentem proti bývá, že se maminka chce naplno věnovat svému dítěti. Ale počítejte se mnou. 12 hodin týdně zhruba odpovídá čtvrtinovému úvazku. A můžete u něj zůstat klidně napořád, pokud budete chtít. Uděláte si svoji práci a ve zbytku času se nebudete muset v koutku mysli zabývat tím, co potřebujete ještě stihnout. Můžete si naplno užít výlety do ZOO, odpolední zmrzku i víkend na chatě.

Zajistěte si spolehlivé pravidelné hlídání a zrušte jednu stresující proměnnou ve svém podnikání. Další tipy najdete v on-line kurzu 7 chyb v podnikání při dětech. Je zdarma a zaručuji, že vám ušetří vám čas i nervy.

Související kurzy:

7 chyb v podnikání při dětech