Tip #33: Jak nezešílet doma s dětmi?

U většiny z nás to posledních pár měsíců vypadá jako po výbuchu. Musíme se postarat o to, aby se doma dalo projít do druhé místnosti, prádlo musí být pořád vyprané a k tomu přidejte pár hladových krků ( často i ten manželův),  zabavování a vzdělávání dětí, dodržování vlastních pracovních povinností z domova.

To, co nám ale zabírá nejvíc energie, je neustálé dohlížení na děti, připomínání, opakování, dělání věci za ně… Jenže pokud si myslíte, že si stačí s dětmi o všem jen promluvit, tak nestačí. S velkou pravděpodobností to zase pomalu vyšumí a vy se vrátíte do starých kolejí.

Přitom děti by s vámi velmi pravděpodobně chtěly táhnout za jeden provaz. Mají přirozeně rády věci pod kontrolou a vůbec jim nevadí mít své úkoly, za které jsou zodpovědné. Jenže, i když chtějí být nápomocní, tak toho často mají tolik k objevování, že na své úkoly lehce zapomenou.

Proto potřebují jasně vidět, na čem jste se dohodli, co už zvládly a co jim ještě zbývá udělat. A magnetická To-do tabulka v tomto může být skvělý pomocník. Povinnosti, domácí práce i příprava do školy totiž může být mnohem jednodušší, pokud mají děti seznam věcí, které je třeba udělat. A díky tomu, že si hotové úkoly můžou přesunout, mají neustálý přehled a taky radost z toho, že je to jen na nich.