Letní program Úspěšná a Odpočatá pro 40 podnikatelek.
Zobrazit program

Komunita

Byznys sám o sobě je těžký. Mateřství je krásné a těžké zároveň. Obojí je obohacující, ale neznamená to, že se vám 2x do měsíce s podnikáním nechce skončit nebo být alespoň na pár hodin bezdětná.

Jako matka na mateřské navíc můžete prožívat sociální odloučení. A mnohdy také cítíte, že je toho na vás moc - od péče o děti přes domácnost až po kariéru. 

Když se k tomu přidají trable s podnikáním, a vy chcete posdílet, jak se těžké děti a práci skloubit, můžete narazit na nechápavé pohledy: “Proč s tím podnikáním neskončíš? Zůstaň jen na mateřské.”

Rychle tak můžete propadnout pocitu, že jste na to samy a že vám nikdo nerozumí. To je ovšem cesta do pekel.

Být na všechno sama je cesta do pekel. Ze zkušeností víme, že podpora a zázemí, které žena má je 50% úspěchu jejího podnikání. 

Nebuďte na to sama. Najděte si podporu. Někoho, kdo vám naslouchá, někoho, kdo rozumí. Nejen, abyste si mohla popovídat a posdílet těžkosti, důležité je také najít takovou skupinu spřízněných duší, která vám pomůže hledat řešení. Od toho, jak si najít čas na práci a zvládnout ji, jak si slušně v podnikání vydělat až po to, jak podnikání nastavit tak, aby rostlo, ale vy jste mohla stále pracovat málo.

Proto okolo našeho webu budujeme komunitu - ať máte podporu, kterou si zasloužíte.

 

3 způsoby budování komunity: 

Rozhovory s podnikatelkami 

jak podnikají opravdové ženy z masa a kostí a jakými výzvami si prošly. Záměrně se ptáme na to, jaké věci byly i pro úspěšné podnikatelky těžké a náročné, protože nechceme vytvářet falešný obrázek toho, že podnikání s dětmi je vždy jedna velká pohoda. A ať se můžete od ostatních poučit.

Facebook skupina pro diskuze

Uzavřenou facebook skupinu Klub maminkatelky, kde můžete diskutovat, hledat podporu, nechat si dát zpětnou vazbu.

Nejvíce se soustředíme na podpůrnou skupinu Úspěšná a Odpočatá.

Je to placená skupina, protože facebook komunity, které jsme dlouho sledovaly jsou plné haterů a provokatérů. Tomu jsme se chtěly vyhnout.

Ve velkých komunitách také vidíme, jak lidé dostávají naprosto špatné rady. Třeba člověku s obratem 4 000 000 radí někdo, kdo za dva roky svým snažením prodělal 200 000, celé věci nerozumí, ale protože má čas, tak je v diskuzi hodně vidět. Rady pečlivě monitorujeme. 

V placené komunitě je lidí méně, ale diskuzuje je věcná a praktická. Vždy se zaměřením na to, jak to zvládnout, jak to vyřešit. Nezdržujeme se tím, že bychom nadávaly na osud. Také hlídáme, že každou otázku odpovídá někdo od nás.

V čem je zásadní rozdíl mezi placenou a neplacenou variantou našich skupin

V placené verzi je navíc:

  1. Nejde jen o pokec, ale vzdělávání - s cílem, jak se naučit pravidelně navyšovat obrat i zisk a při tom se nezasekat prací a stále mít prostor na sebe i děti
  2. Informace jsou detailní - jak věci dělat prakticky - využíváme úkoly, pracovní listy
  3. Jak informace použít ve vašem konkrétním případě - za pomocí tzv. horkých křesel, ve kterých odpovídáme na váš jeden konkrétní dotaz.

Přidat se můžete kdykoli. Tedy každý měsíc přijímáme jen 10 nových členek. Stačí napsat na podpora@maminkatelky.cz, nebo se přihlásit skrze http://www.uspesna-odpocata.cz/

Kdo pro vás komunitu buduje:

Dominika Špačková

zakladatelka projektu, podnikatelská poradkyně

Dominika je studna nápadů, inovací a nechybí jí podnikatelský drive. Díky mnohaletým zkušenostem v byznysu už téměř 15 let pomáhá jako poradkyně lidem, kteří neví, jak začít podnikat nebo naopak už podnikají dlouho a váhají, jak dál svůj byznys rozvíjet či dokonce zachránit. V krizi dokáže poradit, najít řešení a můžete se na ni spolehnout. 

Pomůže vám sestavit byznys model na míru. Najde v podnikání peníze, které necháváte ležet na zemi a můžete s ní prodiskutovat možnosti spolupráce s maminkatelkami.

spackova@maminkatelky.cz

Pavlína Zítková

koordinátorka

Pavlína má za sebou více než 10 let zkušeností na pozici editorka, ekonomická redaktorka a následně šéfredaktorka webu pro malé a střední firmy. V Londýně se podívala do světa marketingu a HR. Ráda organizuje, zařizuje a povídá si s lidmi. Je na ni spoleh, dokáže poradit a vcítit se do kůže člověka, který se například ocitne v nepříznivé situaci a díky zkušenostem a rozhovorům s mnoha podnikateli i poradit.

Můžete se na ni obrátit při zájmu o kurzy, když potřebujete vytvořit automatizovaný obsah na síti, nebo napsat článek.

pavlina@maminkatelky.cz

Klára Kawuloková

komunikace a virtuální asistentka

Klára působí více než pět let jako virtuální asistentka a specializuje se mimo jiné na pořádání eventů. Ráda pracuje a komunikuje s lidmi a i v těžkých situacích si umí zachovat chladnou hlavu a najít řešení. Nechybí jí smysl pro pořádek, proto také jejím posláním je dávat věcem ten správný řád. 

Můžete se na ni obrátit s přihláškami do kurzů, s naplánováním konzultací či vám zajistí fakturaci.

klara@maminkatelky.cz